May 9, 2005 09.05.2005 Prodej Absolut Vodky ve světě stoupá

Celkový prodej ABSOLUT VODKY od společnosti V&S Absolut Spirits vzrostl na světových trzích v roce 2004 na 76,1 miliónů litrů, což představuje 5% nárůst. Prodej ABSOLUT VODKY stoupá již nepřetržitě 9 let a je tak třetí nejlépe prodávanou mezinárodní značkou lihovin.
V České republice dosáhl v roce 2004 celkový prodej ABSOLUT VODKY 184 680 litrů. Prodej nově uvedené ABSOLUT VANILIA dosáhl v loňském roce až 17 370 litrů. “Uvedení ABSOLUT VANILIA na český trh v roce 2004 bylo velmi úspěšné a předčilo několikanásobně očekávání naší společnost,” uvedla Světlana Hrochová, brand manažerka ABSOLUT pro Českou republiku a Slovensko. Na slovenském trhu dosáhl v uplynulém roce prodej ABSOLUT VODKY 110 840 litrů.

Ve Spojených státech, které představují pro ABSOLUT VODKU největší trh, se prodej zvýšil o 3,4 procenta na 41,8 mil. litrů. Při započtení bezcelního prodeje se v USA jednalo o zvýšení o 4 procenta na celých 45 mil. litrů. “Máme radost, že na americkém trhu dosáhla ABSOLUT VODKA ambiciózních cílů, které jsme si stanovili. Naše dceřiná společnost The Absolut Spirits Company společně s naším americkým partnerem Future Brands v maximální míře těží z pozice, kterou ABSOLUT VODKA na americkém trhu má,” prohlásil Bengt Baron, generální ředitel V&S Absolut Spirits.

ABSOLUT VODKA míří do celého světa z výrobny v malém městečku Ahus. V loňském roce z ní bylo na světové trhy, vyjma amerického trhu, dodáno o 14 procent vodky více než v roce předchozím. V západní Evropě tento růst vděčí především trhům jako Německo a Velká Británie, kdežto ve střední a východní Evropě jsou hlavními trhy Polsko a Rusko. V oblasti Dálného východu představoval nárůst 56 procent. Díky pozoruhodnému vývoji v roce 2004 je nyní největším asijským trhem ABSOLUT VODKY Čína.

Společnost V&S Absolut Spirits stále postupuje kupředu a vyvíjí nové produkty. V roce 2004 byli na trh uvedeni tři noví členové rodiny ABSOLUT: super - prémiová vodka Level, vodka s příchutí malin ABSOLUT RASPBERRI, a tzv. „RTD“ (Ready To Drink) nápoj ABSOLUT CUT. Vodka Level byla představena v březnu 2004 v USA a ve Švédsku. Za prvních 10 měsíců na americkém trhu se ji prodalo 873 000 litrů. “Jedná se o vůbec nejvyšší objem, jakého kdy vodka kategorie super-prémium za první rok na americkém trhu dosáhla. Jsme na vodku Level hrdí a tyto výsledky splnily naše očekávání,” podotkl Bengt Baron.

Absolutly

Search Absolutads.com
News archive