AbsolutAds.com

NOVINKYGALERIE REKLAMPŘEHLED ČESKÝCH ČASOPISŮKOKTEJLYABSOLUT MIXODKAZYGUESTBOOKABSOLUT REFLEXIONS

AbsolutAds.com

23.07.2002 České Absolut Album: Nominace
Český zástupce v kolekci reklam Absolut Album bude jeden z těchto nominovaných: LUCIE (LUCIE), DAN BÁRTA (ILLUSTRATOSPHERE), TATA BOJS (FUTURETRO), MONKEY BUSINESS (SAVE THE ROBOTS), RICHARD MÜLLER (01), NAČEVA (FONTANELA), HUDBA PRAHA (NASHLEDANOU), PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE (EGON BONDY'S HAPPY HEARTS CLUB BANNED), HYPNOTIX (KUMAH), ECSTASY OF ST. THERESA (4B4), OHM SQUARE (SCION). Více informací na www.strihni-si-vyhru.cz/absolut. :o)
23.07.2002 Více informací o české reklamě Absolut
ČESKÁ REPUBLIKA je po Spojených státech "absolutně" první evropskou zemí, kde byl zahájen projekt ABSOLUT ALBUM. Firma The Absolut Company ve svých kampaních vsadila na spojení svých produktů s výtvarnými díly. Láhev Absolut vodky pomaloval otec pop-artu Andy Warhol a stala se tématem odváľných kreací designérů, fotografů i módních návrhářů. The Absolut Company se inspirovala obaly legendárních alb proslulých umělců. Z těchto ikon hudební scény vybrala ty nejznámější a zakomponovala do nich motiv nezaměnitelné láhve. Tak vznikla nová kolekce reklamních vizuálů s názvem ABSOLUT ALBUM. Její kolekci zatím tvoří ABSOLUT BOWIE (David Bowie a jeho album Aladdin Sane), ABSOLUT UNDERGROUND (Warholův "banán" na prvním albu Velvet Underground), ABSOLUT JOHN & YOKO (John Lennon a Yoko Ono a jejich "nahá" fotografie), ABSOLUT PRIEST (album British Steel od Judas Priest) a ABSOLUT MILES (Miles Davis a jeho LP Bitches Brew). České Absolut Album je první národní variantou tohoto projektu v Evropě. A není to náhodou. Absolut vodka již dříve spolupracovala s českými výtvarníky. Její volba České republiky prozrazuje také uznání kvality českých hudebníků a výtvarné úrovně jejich alb. Které z českých alb se stane předlohou pro českou verzi ABSOLUT ALBUM, o tom se rozhodne na začátku léta. Vybírat se bude z kolekce alb nejlepších českých interpretů, kterou sestavili hudební publicisté Honza Dědek, Jarda Hudec, Josef Chuchma, Jana Kománková, Petr Korál, Vojtěch Lindaur, Josef Rauvolf a Josef Sedloň. Na České Absolut Album si mohli v průběhu měsíce května tipnout i zálazníci ve vybraných barech a klubech po celé ČR a na www.radio1.cz. První české Absolut Album se představí v září a bude spojeno s koncertem vybraného interpreta. Vyjde v limitované reedici s novým obalem a jistě se stane vyhledávanou sběratelskou raritou. Zdroj www.ireport.cz.
17.07.2002 Sex Pistols, další hudební legenda v reklamě Absolut Pistols
Dne 11. dubna letošního roku se rozrostla série reklam "Absolut Classic Album Covers" o hudební klasiku v podání punkové skupiny Sex Pistols. Kolekce reklam Absolut, která v lehce obměněné podobě zobrazuje přebaly klasických hudebních alb, je nyní bohatší o Absolut Pistols, což je upravená titulní stránka alba Never Mind The Bollocks Heres The Sex Pistols (1977). Pro zajímavost můžete reklamu porovnat s původním obalem tak jak vyšel v roce 1977. Absolut Pistols, stejně jako celá série, vyšla prvně v americkém hudebním magazínu Rolling Stone. Upřímně řečeno jsem velice zvědavý, kterého českého zastupce pro "Absolut Classic Album Covers" si reklamní agentura TBWA zvolila pro podzimní reklamní kampaň, která nás v Česku čeká.
13.07.2002 Absolut Definition v týdeníku Reflex
V aktuálním vydání 29. čísla společenského týdeníku Reflex vyšla reklama Absolut Definition, kterou opět najdete na zadní stránce.
08.07.2002 Absolut Citron, Absolut Maya a Absolut Cities of Europe
Na zadní straně červencového vydání magazínu Quo jistě nepřehlédnete reklamu Absolut Citron s roztomilými slunečníky na prosluněné pláži. Stejně tak na zadní straně letního dvojčísla geografického magazínu Koktejl najdete novou reklamu Absolut Maya. A do třetice je zadní strana společenského týdeníku SPY (26/2002) věnována Absolut Cities of Europe. Vychutnejte si je.
09.06.2002 Absolut Citron a Absolut Bowie
V červnovém vydání magazínu Playboy najdete na rozkládací obálce reklamu Absolut Citron, na zadní stránce hudebního měsíčníku Report pro změnu hledejte Absolut Bowie.
26.05.2002 Absolut Obsession v květnovém číslě magazínu Playboy
Dvoustránkovou verzi reklamy Absolut Obsession najdete v květnovém vydání magazínu Playboy.
20.05.2002 Absolut Priest v časopise Rock a Pop
Po Absolut Bowie je v aktuálním čísle hudebního časopisu Rock a Pop na zadní stránce uvedena reklama Absolut Priest a vše nasvědčuje tomu, že i v příštích číslech můžeme očekávat další reklamy ze série "Absolut Classic Album Covers".
14.04.2002 Absolut Bowie a Absolut Beauty v českém tisku
Pokud jste ještě neměli možnost vidět reklamu Absolut Beauty, máte tak možnost v dubnovém čísle časopisu Marianne. Dá se ale říci, že Absolut Beauty patří mezi nejčastěji otiskované reklamy v České republice. Oproti tomu Absolut Bowie patří mezi rarity a tak by vám nemělo uniknout aktuální číslo magazínu Rock a Pop.
27.03.2002 Hlasování v online anketě Absolut 100 zná vítěze
Internetové hlasování o nejoblíbenější reklamu Absolut, které probíhalo na serveru Idnes.cz zná svého vítěze. Stala se jím reklama Absolut Prague. Podrobný přehled včetně počtu hlasů u všech 100 reklam najdete na mé záloze.
26.03.2002 Absolut Gurley Brown v Cosmopolitanu
V aktuálním dubnovém čísle české mutace modního magazínu pro ženy Cosmopolitan najdete na zadní stránce reklamu Absolut, kterou těžko najdete v jiném magazínu než právě v Cosmopolitanu. Absolut Gurley Brown znázorňuje titulní stránku Cosmopolitan s lahví Absolut vytvarovanou do ženských tvarů. Proč Gurley Brown? Helen Gurley Brown byla šéfredaktorkou Cosmopolitanu do roku 1997 a tato reklama jí vzdávala poctu a vyšla jako pozdrav na rozloučenou.
13.03.2002 Absolut Luck v českém tisku
Povedenou reklamu Absolut Luck můžete tento měsíc najít na zadní stránce březnového čísla časopisu Esquire (03/2002). Lahev je tentokrát zpodobněna perlou v otevřené lastuře. Obrázek snad brzy přidám.
11.03.2002 Chcete samolepky s reklamami Absolut?
Pokud navštívíte právě probíhající výstavu Absolut 100 v pasážích nákupních center Koruna, Černá Růže, Broadway a Nový Smíchov, můžete se zůčastnit hlasování o nejpopulárnější reklamu. Hlasovací lístek o rozměrech 35x22 cm je v samolepkovém provedení s vyobrazením všech 100 reklam Absolut. Hlas vaší nejoblíbenější reklamě dáte prostým nalepením vybrané reklamy do oddělitelé části lístku. Moc hezký hlasovací lístek ;o) Navíc pokud se na lístek a reklamy na něm podíváte z povzdálí, vytušíte siluetu lahve osvětlenou reflektorem. Hlasovací lístek si můžete prohlédnout zde.

<< Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Následující >>

English version

Absolut na Amazon.com

Absolut:
Biography of a BottleHledej na AbsolutAds.com

 Reklamy  Fulltext

Posledních 5 komentářů
# Samuel Leon Hochman > 08.02.2007:
The magazine is People en Espanol.
Thanks.
Samuel Leon Hochman.

# Kate Nikoltsou > 03.02.2007:
As a resident of Thessaloniki, it is true that for years now, we saw the Aristotle Square as the Absolut. However, there may be a digital enhancement of the two top buildings at Tsimiski Street, as they seem to be indented to make the shape of the bottle's cap. Lokoking at the same view on google earth, those buildings are not indented.

# Katerina Nikoltsou > 03.02.2007:
What was the image, and when and where was the very FIRST Absolut ad published?


Napište mi připomínky a názory


Chcete vyměňovat reklamy?
Samozřejmě sám sbírám reklamy Absolut Vodky. Chtěli byste některé se mnou vyměňovat?
Seznam reklam z mé sbírky.
Absolut country of Sweden Vodka & Logo, Absolut, Absolut bottle design and Absolut calligraphy are trademarks owned by V & S VIN & SPRIT AB.